STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığımız tarafından yürütülen “Millet-Vekili Buluşması” programı kapsamında Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Samsun Milletvekilimiz Mehmet Karaman, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Millet-Vekili Buluşmaları programı çerçevesinde halkın her kesimi ile bir araya gelmeye gayret gösterdiklerini belirten Karaman, “Milletimizin sorunlarını dinliyoruz. Çözüm bulmak için çaba gösteriyoruz” dedi.

Parti olarak Eylül ayını vatandaşlarla buluşma ayı şeklinde belirlediklerini dile getiren Karaman, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı’nın memurlara verilen seyyanen zammın emeklilere de verilmesi gerektiği konusundaki konuşmasını kendimize rehber aldık. Sayın Cumhurbaşkanımızın da, ‘Emeklilere de bir para verilmelidir. Bunu da Ekim’de yapacağız’ düşüncesini de öne alarak bu toplantıda bu hakları elde edebiliriz diye meclisi olağanüstü toplantıya çağırdık. Taleplerimiz reddedildi. Bunu gidip vatandaşımıza anlatmamız gerekiyor. Bu nedenle Eylül ayını milletvekillerimizle vatandaşlarımızın buluşma toplantısı olarak belirledik.” şeklinde konuştu.

Grup Başkanvekilimiz Bülent Kaya: "Artık Milletimizin Fatura Ödemeye Takati Kalmadı!" Grup Başkanvekilimiz Bülent Kaya: "Artık Milletimizin Fatura Ödemeye Takati Kalmadı!"

2019 yerel seçimlerinde bin 389 seçim bölgesinin tamamında parti adaylarıyla seçimlere girdiklerini ifade eden Karaman, Mart 2024 yerel seçimlerine de tek aday ile girmeyi planladıklarını kaydetti.

Saadet Partisi dışındaki tüm partilerin ittifaklar halinde seçimlere girdiklerini vurgulayan Karaman, 4 Eylül tarihi itibariyle aday adaylarını tespit etmeye başladıklarını açıkladı.

Muhalefet de İktidar Bu Ülkenin Düşmanı Değil

Faizlerdeki artışa da dikkat çeken Karaman, şunları söyledi:

"Muhalefet de iktidar da bu memleketin düşmanı değil. İktidar da iyi yapmak için gelmiş. Ama muhalefet gözüyle bakmak başka, iktidar gözüyle bakmak başka. Oturup bir masada konuşursak, ülkenin faydasına olan şeylerde ittifak edersek, 600 milletvekili sahiplenirse, Türkiye’nin faydasına olur. Yoksa, ‘Muhalefet getirdi bu konuyu, ben bunu kabul etmiyorum’ diyorsa, o zaman muhalefetin getirdiği konuları iktidar gündeme getirsin. Muhalefet bu sefer iktidar getirdi diye reddedecek değil. Muhalefetin düşüncesi olduğu için ona da evet diyecek memleketin yararına işler yapılacaktır diye düşünüyoruz. Onun için bizim en büyük sıkıntımız Türkiye'de muhalefetin ve iktidarın oturup meselelerini konuşamamasından kaynaklanıyor.”

Karaman ve beraberindekiler Kayseri programı kapsamında İl Yönetim Kurulu Mehmet Kabak’ı, Hacılar Belediye Meclis Üyesi de ziyaret etti.

Editör: Saadet Gündem