STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığımız tarafından düzenlenen “Saadet Sahada” programı kapsamında Düzce’ye giden Konya Milletvekilimiz ve Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımız Abdulkadir Karaduman, basın mensuplarıyla da bir araya geldi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karaduman, ekonomide yaşanan sıkıntılara dikkat çekti.

Türkiye’de insanların geçinmekte zorlandığını ve asgari ücret zammının yeterli olmadığını ifade eden Karaduman, “Bugün insanlarımız hem ekonomik açıdan hem de sosyal açıdan ciddi sorun ve problemler yaşıyor. Buna karşın televizyonlara baktığımızda iktidar mensuplarının kullandığı dilin insanlarımızı ayrıştırmak üzerine olduğunu üzüntü ile izliyoruz. Artık sorunların üzeri örtülemeyecek kadar acı hale gelmiştir. TUİK rakamlarına göre gelir adaletsizliği son 11 yılın zirvesine çıkmıştır. Avrupa’da en kötü gelir dağılımına sahip olan ülkeyiz. Türkiye şartlarında en az 25 bin lira gelire ihtiyaç duyulmaktadır. Enflasyonla birlikte fiyatların fahiş bir şekilde arttığını görüyoruz” diye konuştu.

23 Kasım’da yaşanan Düzce depremine atıfta bulunarak afetler konusunda gerekli tedbirler alınmadığı eleştirisinde bulunan Karaduman, “Ülkemizin deprem kuşağında olduğunu unutmamamız gerekiyor. Ancak maalesef yaşanan bu afetlere yerinde müdahale edecek donanımlı bir sistemin kurulamadığını görüyoruz. Yaşanan her depremin bize ders olmadığını ibretle takip ediyoruz. Düzce’de de deprem sonrası yeterli çalışmaların yapılmadığını Düzceli vatandaşlarımızın gündeme getirdiği hasar tespit raporlarıyla görmüş olduk. Gerekli verilere dayanmadan yapılan hasar raporları Düzcelileri mağdur etmiştir. Hasar tespit raporlarının hakkaniyetli bir biçimde yapılması, yaşanması muhtemel depremlerden en az hasarla atlatılması için çalışma yapılması, ilçelerin ve il merkezinin depreme dayanıklı bir biçimde hazırlanması gerekiyor. Bunun rant odaklı değil, insan odaklı olması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Fındık konusuna da değinen Karaduman, gerekli tanıtım ve desteklemeler yapılmadığı için çok fazla bilinmese de Düzce’nin Türkiye’nin önemli fındık üreticisi illerinden olduğunu söyledi.

Artan maliyetlerin fındık üreticisini olumsuz etkilediğine dikkati çeken Karaduman, “Ülkemiz fındık konusunda lider ülke konumundadır. Fındıkta lider ülke olmamıza rağmen gerekli geliri sağlayamıyoruz. Fındık üretici emeğinin karşılığını alamamaktadır. Fındık konusuyla ilgili olarak üreticinin girdi maliyetlerini azaltmak adına desteklemeler zamanında yapılmalı ve üreticinin temel girdi kalemleri olan mazot, gübre ve elektrik gibi maliyetler vergiden muaf tutulmalıdır.” dedi.

Milletvekilimiz Karaduman, Genel İdare Kurulu Üyemiz Recep Sarıdoğan ve İl Başkanımız Tahir Çengel, basın toplantısının ardından Düzce Ziraat Odası’nı ziyaret ederek üreticilerin sorunlarını dinleyip çözüm yollarını dile getirdi.

Esnaf ve vatandaşları da ziyaret eden Karaduman ve beraberindekiler, partimizin gelecek vizyonu hakkında bilgilendirmede bulundu.

Düzceli esnaf ve vatandaşlara göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eden Karaduman, “Çalmadık kapı, sıkmadık el, dokunmadık kalp bırakmayacağız” dedi.

Birol Aydın, Ersan Bilgin ve Mesut Doğan’dan AGD’ye ziyaret Birol Aydın, Ersan Bilgin ve Mesut Doğan’dan AGD’ye ziyaret

FlFQ-QXXEAARiw8

FlF0TBeWAAAdjuuFlF0TBdXoAAwrr_FlF0TBcXgAEp43G-1

FlF0TBgXoAEYgd3

Editör: Saadet Gündem