Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımız Ömer Faruk Çağrıcı, İstanbul Gençlik Kollarımız tarafından düzenlenen Edirne Kampı’na katıldı.

İlk programı gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Çağrıcı, şunları söyledi:

Tarihi bir süreçten geçiyoruz. Geleceğe dair umutluyuz. Bu umudumuzu diri tutan ise sizlersiniz. Gençler tarihe her zaman yön verecek gücü elinde bulundurmuştur. Toplumların temel dinamikleri gençlerdir. Peygamber Efendimiz (sav)’in etrafında bulunanların büyük bir kesimi 30 yaşın altınaydı. Yaşı 40’ın üzerinde olan bir elin parmaklarını geçmiyordu. Efendimiz (sav) bu gençlerle yürüdü cahiliye çağını asrı saadete gençlerle çevirdi. Bu kısmı asla unutmamalıyız. Yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye, yeni bir dünya ideali bizi bütün gücümüzle çalışmaya, daha çok çalışmaya, hakkı hakim koşmak için herkese ulaşmaya teşvik ediyor.

Gençlerimizi Dert Etmek Zorundayız

Babasının biriktirme hırsı sebebiyle PlayStation alamayan Bilal Erdoğan gibi çocukları dert ettiğimiz kadar, beslenmesine bir tost koyulamayan çocukları, eve ekmek götüremeyen babaları, fakirlik sebebiyle çift kişilik yatağa yalnız giren, evlenemeyen gençlerimizi dert etmek zorundayız. Çizilmiş sınırlardan bağımsız olarak tüm dünyayı vatan bilip bütün insanları dert etmek, kendimiz için istediğimiz iyiliği kardeşlerimiz için, insanlık için istemek zorundayız.

Görevi Sizlerle Birlikte Yürüteceğiz

Genel merkezimiz ne kadar köklüyse biz o kadar yeniyiz. Ama o yenilik yine genel merkezde bulunuşa dair. Ben İstanbul’da büyüdüm, burada lisans okudum, İstanbul teşkilatlarında görev aldım. Kayseri’den yahut Sivas’tan değil, İstanbul teşkilatından geldiğimi varsayıyorum. Ve devraldığım görevi sizlerle birlikte yürütüp tahkim edeceğimize inanıyorum.

İstanbul Öncü Konumda

Yaşadığımız çağın bir getirisi olarak paradigma gençlerin tanımlarıyla ayakta duruyor. Kimsede bir düşünür, aydın, entelektüel beklentisi yok. Memleket sathında genel geçer tanımlar ve sarf edilen cümleler de takdir edeceğiniz gibi İstanbul gençliğinden zuhur ediyor. Burada, İstanbul’da bir rüzgar, hafif bir esinti çıkmamışsa, Anadolu’da yaprak kımıldamıyor. Dolayısıyla İstanbul akla gelebilecek her alanda olduğu gibi bu konuda da öncü konumunda. Şöyle örneklendireyim; Saadet partimizin İstanbul gençliği bir Edebiyat Dergisi çıkarmaya yeltenirse Anadolu edebiyat, kültür, sanat merkezi olur. Buradan neşet edecek en küçük hareket, tüm Anadolu’yu daha yaşanabilir, düzeyli, aşkın bir yer haline getirir. Dolayısıyla İstanbul gençliği sadece İstanbul için değil, Türkiye’nin ve nihayet dünyanın dönüşümü için, tekamülü için vazgeçilmez önemdedir.

Seçimlerde Arazide Olacağız

“Yaşanabilir Bir Türkiye İnşa Etme Yolunda Tüm Gençlerimizle Birlikte Yürüyeceğiz” “Yaşanabilir Bir Türkiye İnşa Etme Yolunda Tüm Gençlerimizle Birlikte Yürüyeceğiz”

Allah nasip ederse önümüzde bir yerel seçim var. Standart teşkilat toplantılarının fevkinde seçimlerde arazide olup biten her şey sizlerin emeğine dayanıyor. Bu seçimde İstanbul özelinde her türlü güç dengesini sarsacağımıza inanıyorum. İnanmak istiyorum; 2. Mehmet’ten sonra yeni bir fetih gereksiz ama İstanbul’un yeniden inananlar eliyle şekilleneceği günler yakın! Üstümüze serpilen tozdan topraktan silkinip hakkı hakim kılmak için harekete geçersek üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun, aşamayacağımız engel yok. Hocamızın ayet doğrultusunda söylediği gibi; ‘Bizler elhamdülillah inançlı insanlarız. Biz inanıyoruz ki Allah bize yardım eder. Allah bize yardım ederse hiç kimse bize galip gelemez, ancak biz galip geliriz."

c4c3c2c1

Editör: Musa özyürek