Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Gençlik Kolları İl Başkanları Toplantısına katıldı.

Birol Aydın, Ersan Bilgin ve Mesut Doğan’dan AGD’ye ziyaret Birol Aydın, Ersan Bilgin ve Mesut Doğan’dan AGD’ye ziyaret

Gençlerin önemine ve onlarla yapılan toplantıların önemine dikkat çeken Genel Başkanımız Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Siz bizim geleceğimiz olacaksınız. Sizler bu yeni dönemde görevlerini aldınız, seçimlerde çalışmalarda önemli adımlar attınız. Bizim 81 vilayette teşkilatlanmamıza çok büyük bir ihtiyaç var. Gelecek nesiller sizlersiniz. Bizim ana kadrolarımızı sizler oluşturacaksınız. Sizin büyük hedefleriniz var, bu hedefleri içselleştireceksiniz. Elbette biz Cenab-ı Hakk’ın rızasını kazanmak için çalışacağız. Bu idealleri her zaman hatırınızda tutmaya, içselleştirmeye mecbursunuz.

GÜMÜŞ MOTORUN YERİ ŞUAN BİR REKREASYON ALANI

1957 yılı badireli bir yıldır, döviz alım satımı bugünkü gibi serbest değildir. Ekonomik şartlar o kadar kötü gitmiş ki TL inanılmaz değer kaybetmiş. Buna rağmen yollarından vazgeçmemişler. 1960 yılında Gümüş Motor’u kurmuşlar. İhtilalden iki ay kadar önce. Şimdi o fabrikanın yeri bahçe haline getirildi. Büyük bir rekreasyon alanı. Ben olsaydım orayı ‘Burada Türkiye’nin ilk motor fabrikası kurulmuştu’ diye bir numune alana çevirirdim.

BİR MOTOR ÜRETMEMİZE RAĞMEN KENDİ MOTORUMUZU KULLANAMADIK

Adeta Amerika’ya teslim olduk. Bütün ihtiyaçlarımızı onlar karşıladı. Biz motor üretmemize rağmen kendi motorumuzu kullanamadık. Ardından Erbakan Hoca, Odalar Birliği’nde genel sekreter oldu. Sadece tekstil firmalarının o dönemde 30 milyon dolar gibi bir talepleri vardı. Bizim birkaç yüz firmaya verdiğimiz birkaç yüz milyon doları Ticaret Bakanlığı kabul etmeyerek birkaç firmaya verdiler. Böyle olabilir mi? Erbakan Hoca, ardından Odalar Borsalar Birliği’nin başkanlığına aday oldu, verilmedi. Ardından ise siyasete girme kararı aldı. Ardından da Konya’dan milletvekili adayı oldu. Meclis’te çalışmalar yürüttü.

TÜRKİYE’Yİ KAOSA SÜRÜKLEDİLER

O dönemde Erbakan Hoca’yı komünistlik ile suçladılar, CHP ile koalisyonu eleştirdiler. Bugün bize yaptıkları gibi. Hiç utanmadan. O zaman çok önemli kararlar alındı, TUSAŞ o zaman kuruldu. İlk faizsiz banka DESİAB o zaman kuruldu. O zaman Kıbrıs’ta yaşanan hadiselere karşı Erbakan Hoca, subaylara talimat verdi. Erbakan Hoca’ya kalsaydı Kıbrıs’ın tamamını feth ederdik. Gerçekleştiremedik ama Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kuruldu. Ardından o hükümet dağıldı, ardından Demirel ile hükümet kuruldu. O da dağıldı. Ardından badireli dönemler geldi. Terör aldı başını gitti. Türkiye’yi kaosa sürüklediler.

1996’DA BİRÇOK ÖNEMLİ ADIM ATTIK

1989 yılında yerel seçimlerde 5 belediye kazanmıştık, bu 5 belediye ile önemli adımlar attık. Daha sonraki seçimde ise 5 belediye başkanlığına birçok belediye başkanlığı eklendi. İstanbul ve Ankara dâhil 29 ilde belediyeyi kazandık. 1996 yılında da en büyük parti olduk ama tek başına iktidar olamadık. 1996 Haziran ayında Tansu Çiller ile koalisyon kurduk. O dönemde birçok önemli adım attık.

ERBAKAN HOCA’DAN BİZE KALAN İDEALLERİ SİZ GERÇEKLEŞTİRECEKSİNİZ

Asgari ücretli, emekli zor geçinirken, onlar binlerce araba, koca koca binalara parayı gömdüler. Bakın Erbakan Hoca’nın verdiği zammı bizden başka kimse vermedi. Biz iktidara gelirsek, hiç kimseyi açlık sınırında bırakmayız. Asgari ücret yoksulluk sınırında olur. Milyonlarca para arabalara harcanıyor. Biz bunların hepsine son vereceğiz. Bunlar zor iş değil. İş karar vermekte. Biz ahlak ve maneviyat dediğimiz zaman bunlar gelir. Ne israf olacak ne de yolsuzluk olacak. Lüzumsuz ne varsa bunların hepsi satılacak. Hiç kimse iki, üç maaş almayacak. Kimse açlık sınırının altında bir maaşa hapsedilmeyecek. Türkiye bugün verdiğiniz bir ülke gibi olmayacak. Geçmişte bu yapıldı. Bunu biz değil artık siz gençler gerçekleştireceksiniz. Erbakan Hoca’dan bize kalan idealleri siz gerçekleştireceksiniz” dedi.

SAADET PARTİSİ OLARAK EN ÇOK GENÇ ADAY ÇIKARAN PARTİ OLDUK

Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Çağrıcı da, bu seçimin diğer seçimlerden farklı bir seçim olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“İktidar partisi daha evvelki seçimlerde kazandığı il ve ilçe belediyelerini muhalefete kaybetti, belediyelerdeki üstünlüğü 31 Mart seçimleri itibarıyla bitmiş oldu. Bir önceki seçimde CHP ittifakını eleştirmiş, farklı naralar atan kesim bugüne geldiğimizde AK Parti kazanmasın da ne olursa olsun mantığıyla seçimi geçirdiklerini gördük. Veyahut İstanbul’da 2-3 ilçe veya muhtelif bölgelerde garanti belediyeye karşı sesini soluğunu kesecek, seçime dahi girmeyecek, iktidarı bir kez olsun eleştirmeyecek bir siyasi figür gördük. Biz Saadet Partisi olarak, farklı farklı söylemlere aldırmadan bu seçim döneminde seçim bölgelerinde en çok aday çıkartan ve en fazla genç belediye başkan adayı çıkartan parti konumundaydık.  

BU GENÇLER BİZİM GENCİMİZ

Gençler arasında alkolün, uyuşturucunun bu kadar yayıldığı bir dönem daha olmuş mudur bilmiyorum? Televizyonlarda feryat eden aileleri görüyoruz veyahut bu kötülükten kurtulmak isteyen gençleri görüyoruz, bu gençler bizim gencimiz, Erbakan Hoca’mızın, ‘Bu milletin külünü üflesen altından iman çıkar’ dediği millet işte bu gencimiz. Bu külü üflemek de elhamdülillah bizlere nasip olacak. Yaşadığımız dünyada her gün biraz daha artarak gördüğümüz şey bizlere olan ihtiyaç. İnançlı, şuurlu ve azimli Millî Görüş kadrolarına olan ihtiyaç. Bu kadrolar burada Gençlik Kolları’nda yetişecek."

Gençlik4Gençlik3Gençlik2Gençlik1

Editör: Musa özyürek