Genel Başkanvekilimiz Tekir: “Mülteci Sorunu Yabancı İstihbarat Servislerinin Provokasyon Sahası Haline Geldi” Genel Başkanvekilimiz Tekir: “Mülteci Sorunu Yabancı İstihbarat Servislerinin Provokasyon Sahası Haline Geldi”

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Refah Parti'nin kapatılmasının 25'inci yıldönümüne ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. 

Genel Başkanımız Karamollaoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “16 Ocak 1998 günü Anayasa Mahkemesinin vermiş olduğu Refah Partisi'nin kapatılması kararı, demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak kalmıştır. Aradan geçen zaman içerisinde bu siyasi infazın yanlışları gün gibi aşikar olmuştur. Mesnetsiz iddialarla ve hukuku siyasete alet ederek verilmiş olan kararın toplum nezdinde hiçbir zaman itibarı olmamış ve Milli Görüş geleneği milletimizin teveccühüne mazhar olmaya devam etmiştir. Refah Partisi'nin çıkarlar bağıyla değil, gönül birlikteliğiyle kurulmuş bir parti olduğunu göremeyenler, verdikleri kararla siyasi bir geleneği bitireceklerinin zannına kapılmışlardır. Milli Görüş ne kapatılabilir ne de mahkum edilebilir. Bu tür yanlış kararlar sadece adalete ve demokrasiye olan güveni sarsmakla kalmamış, ülkemizin geleceğine de ket vurmuştur. Temennimiz bir daha bu tür antidemokratik dayatmaların yaşanmaması ve hukukun siyasi çıkarlara alet edilmemesidir. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizde siyasi bir devrim ve zihniyet değişikliğinin öncüsü olmuş Necmettin Erbakan Hoca'mız başta olmak üzere Refah Partisi'nin kurucu kadrolarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.”

Editör: Saadet Gündem