Hatay Milletvekilimiz Necmettin Çalışkan ve Hatay İl Teşkilatımız Antakya’da Kunduracılar Çarşısı’nı ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi.

Deprem sonrasında mağduriyetlerin devam ettiğini belirten Çalışkan, kendilerine gelen en önemli soru ve talebin iş yerlerinin yıkılıp yıkılmayacağı konusundaki belirsizlik olduğunu ifade etti.

Esnafın önünü görememekten şikayetçi olduğunu dile getiren Çalışkan, “Esnafımız 6 Şubat depremlerinin ardından şehrimizi terk etmeden yeniden dükkanlarını açma gayretini sürdürüyor. Fakat hala bilinmeyen onlarca sorun var. Önümüzde bir kış ayı süreci var. Yağmur suları Ayakkabıcıların bulunduğu çarşıyı daha kötü yapacak. Çatı sorunları hala giderilmemiş. En önemlisi ise buradaki esnafımıza bir yetkili geliyor; ‘burası yıkılacak’ başka bir yetkili geliyor; ‘burası yıkılmayacak’ diyor. Esnafın kafası karışmış durumda. Uzun Çarşı’nın belirsizliğine son verilmeli, esnaf önünü göremiyor.” ifadelerini kullandı.

Çalışkan öte yandan esnafın tüm sorunlarını not ederek meclis gündemine getireceğini de sözlerine ekledi.

Ziyarete Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mehmet Harputluoğlu, Antakya İlçe Başkanı Fadıl Koçak, Altınözü İlçe Başkanı Mahmut Şan ve parti üyeleri katıldı.

İBB Başkan Adayımız Aydın: "İstanbul'un Bu Haline Alışmayacağız" İBB Başkan Adayımız Aydın: "İstanbul'un Bu Haline Alışmayacağız"

Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (1)Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (16)Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (15)Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (14)Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (13)Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (12)Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (11)Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (10)Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (9)Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (8)Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (7)Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (6)Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (5)Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (4)Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (3)Necmettin Çalışkan Antakya Esnaf Ziyareti (2)

Editör: Musa özyürek