Genel Başkan Yardımcımız Şerafettin Kılıç, GİK Üyelerimiz Galip Akın, Hasan Güldal, Mesut Dağ ve Mehmet Ali Can Saadet Sahada çalışması kapsamında Denizli’de basın mensupları, esnaf, vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi.

Genel Başkan Yardımcımız Kılıç, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Saadet Partisinin Türkiye genelinde Saadet Sahada çalışması başlattığını ve bu kapsamda ülkenin dört bir yanını karış karış dolaştıklarını ifade eden Kılıç, “Bugün kadrolarımızla biz, en çok sizi dinlemeye, aynı zamanda sizlere de kendimizi anlatmaya geldik. Diğer arkadaşlarımız da Türkiye’nin dört bir tarafında vatandaşlarımızla buluşuyor, il-ilçe değil, mahalle mahalle, sokak sokak, köy köy; insanımızla fert fert bir araya gelmeye devam ediyor. Bu buluşmalarımızda ve her zaman ve her zeminde; bizim, sizin, ülkemizin gerçek gündemlerini konuşacak, asla yersiz-gereksiz, sunî gündemlerle vakit kaybetmeyeceğiz. Sizin, daha doğrusu bu ülkede yaşayan tüm insanların gündemi nedir? Hayat pahalılığı, işsizlik, adaletsizlik; huzur, düzen, güven ve adil kazanç talebi değil midir? İnsanımızın gerçek gündemlerinin konuşulmasına engel olmasına biz asla müsaade etmeyeceğiz!” diye konuştu.

Türkiye’nin ekonomik anlamda çok zor günlerden geçtiğine dikkati çeken Kılıç, “Dış ticaret açığı, bütçe açığı, Merkez Bankası rezervleri, GSYH, kişi başı düşen milli gelir gibi tüm makroekonomik verileri bir kenara bırakım; tüm buralarda her anlamda dökülüyoruz! Ancak bir de şunlar var: Her 3 gencimizden biri bugün ne eğitimde ne de iş hayatında. Çoğu üniversite mezunu olan bu gençlerimiz umudunu kesmiş evde oturuyor. Okul kantininden yiyecek alamayan öğrencilerin oranı yüzde 52, zor da olsa yiyecek alıp da içecek alamayanların oranı yüzde 74 olmuş. Şu kış aylarında ev sobalıysa kömürünü alamayan, doğalgazlıysa daha kombisini dahi açamamış yüz binlerce aile var bu ülkede.” ifadelerini kullandı.

Yeni Bir Başlangıcın Şafağındayız

İktidarın, bütün bu olguların konuşulmaması için her gün bir başka algıyı tedavüle dahil ettiğini belirten Kılıç, şöyle devam etti:

“Peki bugün Tekirdağ’ın, Zonguldak’ın, Balıkesir’in, Denizli’nin, Mersin’in evlerinde, sokaklarında, iş yerlerinde neler konuşuluyor, neler yaşanıyor? Biz Saadet Partisi olarak, işte tam da bu noktada kesin kararlıyız! İşte tüm kadrolarımızla sahadayız, sizlerle bir aradayız, sizin problemlerinizi bizzat sizden dinliyor ve bunların Ankara’da konuşulması ve çözüm üretilmesi için gayret gösteriyoruz. Biz insanımızın sesi, soluğu olmaya, onların dilinin ucuna gelip de diyemediklerini, boğazlarında düğümlendiklerini haykırmak için buradayız! Ve gittiğimiz her yerde bir şeyi üzülerek fakat diğer bir şeyi ise memnuniyetle görüyoruz. İlki insanımızın dayanacak gücü kalmamış, adeta maddi ve manevi olarak nefes alacak bir alanları kalmamış! Buna çok üzülüyoruz, bunu gördükçe de daha çok çalışıyor, daha çok ter akıtıyor, yol adımlıyoruz. Diğeri ise insanımız kararını vermiş. Artık değişimin vakti zamanı geldiğine inanıyor! Bunu da büyük bir memnuniyetle işitiyor, görüyoruz. Ve yine bunu gördükçe de Saadet Partisi olarak çalışma tempomuzu her geçen gün artırıyor, yeni bir dönem için son hazırlıklarımızı da tamamlıyoruz. Yeni bir dönemin, yeni bir başlangıcın şafağındayız çünkü. Bizi bekleyen insanımız var, bizi bekleyen büyük işler var. Geçmişin yanlışlarını telafi edecek ve geleceği inşa edecek büyük adımlar atacağız çünkü. İşte bunların ağır sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyor, bu rikkat ve dikkatle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Saadet Partisi olarak kurulduğumuz günden bu yana 20 yıldır ve temsil ettiğimiz Milli Görüş anlayışı olarak da geride bıraktığımız yarım asır boyunca biz bu ülkenin vicdanı, sağduyusu, sigortası olduk.”

Saadet Partisi Heyeti İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin Cenaze Törenine Katıldı Saadet Partisi Heyeti İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin Cenaze Törenine Katıldı

Saadet Partisi’nin varlığının ahlaki ve manevi değerlerin ihyasının, üretim odaklı bir ekonominin, gelir dağılımında adaletin, şahsiyetli bir dış politikanın teminatı olduğunu dile getiren Kılıç, “Şundan herkes emin olsun, bir yerde Saadet Partisi varsa; orada güven vardır, umut vardır, doğru işler yapma imkanı vardır.” dedi.

Parti üyelerimiz basın toplantısın ardından esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek seçim çalışmalarımızı anlattı.

Editör: Saadet Gündem