Samsun Milletvekilimiz Mehmet Karaman, STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığımız tarafından yürütülen “Millet-Vekili Buluşması” programı kapsamında Nevşehir’de basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Muhalefetin yaygın medyada yeterince yer bulamadığını belirten Karaman, şunları söyledi:

“Halkın taleplerini gündeme getirebilmek için Gelecek Partisi’yle grup kurduk. Meclis’te Gelecek Partisinde 10 tane milletvekili arkadaşımız fedakarlık yaparak Saadet Partili 10 milletvekiliyle  Meclis’te bir araya geldiler ve 20 kişiyle Saadet ve Gelecek grubunu kurdular. Bu grup kurulduktan sonra biz bir grup toplantısı yapabildik ve Meclis tatile girdi. Biz Meclis’e ana muhalefet olarak  çalışmalara başladık. 10 Saadet Partisi, 10 Gelecek Partili milletvekillerimiz illerdeler. Biz her şeye hayır diyen muhalefet yapmacığız. Türkiye’nin yararına olan, Milletin yararına olan her şeyde milletin yaptığı şeyleri desteklemek. Ama ülkemizin insanımızın yararına olmayan şeylerde de karşı çıkma engelleme görevi bize aittir.

Söylemler Arasında Çok Fark Var

Bundan 6 ay öncesi söylenenlerle şimdikiler arasında çok büyük bir fark var. Samsun’un bir ilçesine gittim, 21 esnaf ziyaret ettim, oturdum sohbet ettim. İlçe Başkanımız; ‘benim amcam AK Partili bu seçimde AK Parti’ye oy verdi, onu bir ziyaret edelim’ dedi. Gittik yanına; ‘Mehmet Bey siz Saadet Partisi’ne oy istiyorsunuz. Ben AK Partiliyim. Saadet Partisi’ne oy vermek için bana iki gerekçe söyle’ dedi. Bir soru sordum; Hazine ve Maliye Bakanımız kim dedim. ‘Mehmet Şimşek’ dedi. Mehmet Şimşekle ilgili Cumhurbaşkanımız 6 ay önce ne söylemişti, dedim. ‘dolandırıcı dedi’ diye karşılık verdi. ‘dolandırıcı’ denen bir arkadaşın Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanmasını hiç sorguladınız mı? Veya partililere oy verdiğiniz arkadaşlara niye böyle yaptınız, diye sordunuz mu dedim. ‘sormadık’ dedi. Ben şöyle düşünüyorum, dedim; Tayyip Bey’e yanlış bilgi vermişlerdir. O zaman ayrıldığı için bilerek yanlış bilgi vermişler, Cumhurbaşkanımız da böyle söylemiş olabilir mi acaba? Dedim. ‘bilmiyorum’ dedi. O zaman Mehmet Şimşek’ten özür dilenmesi gerekir, diye düşünüyorum. Veyahut özür dilenmiyorsa, bu ‘dolandırıcı’ arkadaşın, memleketin Hazine ve Maliye Bakanlığı’na getirilmesini doğru bulmuyoruz, ikinci gerekçe olarak da Cumhurbaşkanı; ‘ben bu koltukta oturduğum süre boyunca Merkez Bankası’nın faizlerini hiç kimse yukarı çıkartamayacak’ dedi. Peki Merkez Bankası başkanı kim şuanda? ‘Hafize hanım’ dediler, Hafize ne demek? ‘hafız olan bayanlara denilir’ ben bunu bilerek soruyorum dedim ki; Sayın Cumhurbaşkanımız Merkez Bankası başkanına bu güne kadar faizi indirmiyorlar ve düşürmüyorlar diye 5 merkez bankası başkanı değiştirdi. 3-5 ay  ve 1 sene arayla 5 tane şimdi Hafize hanım Merkez Bankası başkanı olmuş hafız herhalde bu nasılda bilir faizleri kesinlikte yükseltmez diyerek ironi yapıyorum. Ama bir baktık ki Merkez Bankası Başkanı Hafize Hanım’ın ilk işi birinci toplantıda yüzde 15, ikinci toplantıda yüzde 17.5, üçüncü toplantıda ise yüzde 25’e çıkardı faizi. Şimdi Cumhurbaşkanı bu hanımefendiyi hiç ikaz etmiyor öbür merkez bankası başkanlarını ikaz ettiği gibi görevden almıyor dedim. ‘Burada haklısınız efendim’ dedi. Üçüncü gerekçe var mı dedim? Yok dedi. Bir söz verdi bize, bu yerel seçimlerde ilçede Saadet Partisinin adayı kazanır Allah’ın izniyle dedi. Biz dedi bize uygun aday belirleseniz bizimle istişare ederseniz değerlendireceğiz.”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Arıkan: "Gençlere 150 Bin TL Evlilik Desteği Sağlayacağız" Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Arıkan: "Gençlere 150 Bin TL Evlilik Desteği Sağlayacağız"

F57tFNdXIAA1TI-F57tElFXkAAgCIdF57okkpXcAEXTwuF57ok0NWUAATd-oF57mZO0W8AApeXDF6ANzuAWcAA5X6EF6ANxt3XIAIRVmuF6ANxPMXgAAxNatF6ANxfAWcAAx-mjF6ANw9-W0AAXGll1-65

Editör: Musa özyürek