Parti Sözcümüz Birol Aydın, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyemiz Şaban Şahin, Duran Soyuğur, Çelebi Keyhıdır ve Mehmet Fethi Öztürk, Saadet Sahada çalışması kapsamında Mersin’de basın mensuplarıyla bir araya gelip esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Parti Sözcümüz Aydın, düzenlediği basın toplantısında Türkiye’nin çok ağır bir ekonomik süreçten geçtiğini söyledi.

Hizan Belediye Başkan Adayımız Cemberi Malak'tan 1500 Kişilik İftar Hizan Belediye Başkan Adayımız Cemberi Malak'tan 1500 Kişilik İftar

Vatandaşların içerisinde bulundukları ekonomik sıkıntıların farkında olduklarını ve bunun için çözüm yolları geliştirdiklerini belirten Aydın, “Türkiye maalesef son dört yıldır ekonomik krizle mücadele etmek zorunda kalıyor. Esnaf ve vatandaşların zor günler geçirdiğini biliyoruz. Çarşı-pazarın, evlere gelen faturaların oranları, üreticilerimizin girdi maliyetleri, çalışanlarımızın aldığı ücret, işsizlik oranlarımız ortadadır. Son dört yıldır Türkiye ekonomik olarak tepetakla gitmektedir. Tarihimizin neredeyse ekonomik buhranıyla iç içe durumdayız. Ülke genelinde sadece ekonomik değil hukuk ve yargı açısından, ahlaki ve manevi tahribatlar açısından, dış politika açısından da önemli yıkımlar yaşandı ve halen de yaşanmaya devam ediyor. Bunların çözümü Saadet iktidarında” şeklinde konuştu.

İktidarın yargıyı siyasi bir kılıç gibi kullandığını ve bu koşullar altında yargının bağımsız kararlar alamadığını dile getiren Aydın, Ahlaki ve manevi değerlerimizde büyük bir yozlaşma var. Hırsızlığın, yolsuzluğun, rüşvetin, adaletsizliğin, hukuksuzluğun kanıksandığı bir ortam oluştu. Oysa inanç değerlerimiz açısından milli ve manevi değerlerimiz açısından bizim ülkemizde ve sokağımızda arsızlığın, hırsızlığın olmaması icap olur. Yargı iktidarın elinde siyasi kılıç gibi kullanılır hale geldi. Maalesef birçok önemli meselede mahkemeler siyasi iradeye paralel karar verme mecburiyeti ile karşı karşıya kalıyor. Buda Türkiye için büyük bir kayıptır” ifadelerine yer verdi.

Mersin merkez ve ilçelerinde esnafların sorunlarını dinleyen, vatandaşlara seçim çalışmalarımızı anlatan parti üyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarıyla da bir araya geldi.

Editör: Musa özyürek